

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Clamping Voltage | 9.2 V |
| Peak Pulse Current | 65.2 A |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Working Voltage | 5 V |
Stock: 5642
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.20433 | $2.04330 |
| 50 | $0.15805 | $7.90250 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.11541 | $57.70500 |
| 1000 | $0.09233 | $92.33000 |
| 3000 | $0.07010 | $210.30000 |
| 5000 | $0.05882 | $294.10000 |
